2020 Powerex Tournament for Hilton Petone Cup - Round two results

Round Two | 1/2 March 2020

 

Finals will be played on Sunday 22 March for Division 1 and Sunday 29 March for Division 2. 

All enquiries to Barry Pickering (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)

 

Tournament Information

  • Full draw and results are available for download - here

  • Tournament rules - here

  • Results from Round one - here

 

Division 1

Round Two | Sunday 1 March

Division 1 | Group One

Kick off Venue          

2.30pm

Memorial 1

Western Suburbs A

 0

v

Upper Hutt City A

4.30pm

Memorial 1 Stop Out  1 v

Tawa A

Round Two | Saturday 29 February

Division 1 | Group Two

Kick off Venue          

2.30pm 

Memorial 1

North Wellington 

3

v

Petone A

0

2.30pm 

Memorial 4

Lower Hutt City A

12 

v

Wainuiomata 

2

Division 2 

  

Round Two | Sunday 1 March

Division 2 | Group One

Kick off Venue          

12.30pm

Memorial 1

Victoria University 

v

Petone B 2

2.30pm

Maidstone Waterside Karori B 8 v

Waikanae

1

Round Two | Sunday 1 March

Division 2 | Group Two

Kick off Venue          

12.30pm 

Memorial 2

Brooklyn Nthn Utd A

3

v

Marist A

0

4.30pm 

Memorial 4

Western Suburbs B

0

v

Upper Hutt City B

5

Round Two | Sunday 1 March

Division 2 | Group Three

Kick off Venue          

12.30pm 

Maidstone

Stop Out B

0

v

Upper Hutt City C

3

2.30pm 

Memorial 4

Seatoun

1

v

Brooklyn Nthn Utd B

5

BYE 

 

Naenae

 

 

 

 

Round Two| Sunday 1 March

Division 2 | Group Four

Kick off Venue          

2.30pm 

Memorial 2

Stokes Valley

4

v

Scots College

1

4.30pm 

Maidstone

Lower Hutt City B

3

v

Tawa B

1

BYE

 

Petone C

 

 

 

 

 

Division and Group Standings (after Round One)

Standings - Division 1 (Group One)
Team P W D L F A D PTS
Tawa A 2 2 0 0 7 2 5
Upper Hutt City A 2 0 2 0 3 3

0

Western Suburbs A 2 0 1 1 1 2 -1
Stop Out 2 0 1 1 4 8 -4

 

Standings - Division 1 (Group Two)
Team P W D L F A D PTS
Lower Hutt City A 2 2 0 0 16 5 11 6
North Wellington 2 1 0 1 6 4 2 3
Petone A 2 1 0 1 3 3 0 3
Wainuiomata 2 0 0 2 2 15 -13

 

Standings - Division 2 (Group One)
Team P W D L F A D PTS
Petone B 2 2 0 0 6 1 5 6
Waterside Karori B 2 1 0 1 8 5 3 3
Victoria University 2 1 0 1 4 3 1 3
Waikanae 2 0 0 2 2 11 -9 0

 

Standings - Division 2 (Group Two)
Team P W D L F A D PTS
Upper Hutt City B 2 2 0 0 7 1 6 6
Brooklyn Nthn United A 2 1 0 1 4 2 3 3
Marist A 2 1 0 1 6 5 1 3
Western Suburb B 2 0 0 2 2 11 -9 0

 

Standings - Division 2 (Group Three)
Team P W D L F A D PTS
Brooklyn Nthn Utd B 2 2 0 0 9 2 7 6
Seatoun 2 1 0 1 4 6 -2 3
Upper Hutt City C 2 1 0 1 4 7 -3 3
Stop Out B 1 0 0 1 0 3 -3 0
Naenae 1 0 0 1 1 3 -2 0

  

Standings - Division 2 (Group Four)
Team P W D L F A D PTS
Lower Hutt City B 2 2 0 0 6 1 4 6
Stokes Valley 2 1 0 1 4 4 0 3
Petone C 1 0 1 2 2 0 1
Scots College 2 0 1 1 4 6 -2 1
Tawa B 1 0 0 1 1 3 -2

 

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries